O knihovně

Místní knihovna Bezuchov působí v obci s 195 obyvateli. Zřizovatelem je Obec Bezuchov.

 

Knihovna je plně automatizovaná, využívá knihovnický systém Clavius. Ve svém stálém fondu má  987 knihovních jednotek. Čtenářům nabízí 3 tituly časopisů pro dospělé: Historická červená knihovna, 100+1, Jedním dechem... K dispozici jsou zdarma časopisy o knihách, čtení, spisovatelích a knihovnách. Kromě stálého fondu nabízí knihovna svým čtenářům novinky z výměnného fondu, který je do knihovny dovážen pravidelně čtyřikrát ročně, celkem je k dispozici dalších nejméně 320 svazků (za rok 2018 to bylo 421 svazků). Dvakrát ročně (červen, prosinec) je fond rozšířen o nové knihy do stálého fondu knihovny.

 

Knihovna je základní knihovnou a součástí střediska Lipník nad Bečvou, výkon regionálních funkcí pro ni zajišťuje pověřená knihovna - Městská knihovna Lipník nad Bečvou.

 

Knihovna nabízí zdarma veřejný internet registrovaným i neregistrovaným uživatelům.

 

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

  • Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.
  • Vychutnejte si také klid pro čtení.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými.

 

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

Samozřejmě se můžete připojit k Internetu.

Podrobněji v sekci Služby.

S výběrem, obsluhou počítače i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme!